Kiralama Rehberi

Araç Kiralama Süresi
Minimum kiralama süresi 24 saattir.
Toplam da 3 saati aşan gecikmelerde tam gün ücreti alınmaktadır.

Uzun Süreli Araç Kiralamaları
Uzun süreli araç kiralamaları için minimum kiralama süresi 30 gündür. Bu kiralamalarda özel fiyat uygulanır. Kiralama fiyatları hakkında detaylı bilgi ve kiralama koşullarına ilişkin bilgi için +90 322 248 02 27 numaralı telefondan Kerem Rent A Car ofisini arayabilirsiniz.

Tek Yön Araç Kiralama
Aracı teslim alındığınız şehir dışında başka bir şehirde iadesi durumunda kira süresine bakılmaksızın Tek Yön Ücreti uygulanmaktadır. Tek yön ücret bilgileri için  Kerem Rent a Car müşteri hizmetleriyle +90 322 248 02 27 nolu telefon numarası ile iletişime geçebilirsiniz.

Aracı Teslim Alma – Aracı Bırakma

Adana Şakirpaşa Havalimanı ve Adana merkezde günün her saatinde; araç teslimi ve araç teslim alınması ücretsizdir.

Araç Alımında Sürücü Belgesi Kullanım Yaşı
Bütün araç grupları için en az 25 yaşını doldurmuş olmak ve 4 yıllık yerli veya uluslararası geçerli ehliyete sahip olmak gerekmektedir.

Ek Sürücü
Aracı kiralayan dışında aracın başkası tarafından kullanılabilmesi ancak sürücü belgesi ve kullanım yaşı kurallarına uygun sürücülerin geçerli kimlik ve ehliyetlerinin sözleşmeye kaydı ile mümkündür.Başka kayıt yoksa ve kazanın kaydı olmayan sürücü tarafından yapıldığı tespit edilirse sigortalar geçersiz olmaktadır.

Araç Kiralamada Fiyatlara Dahil Olan Olmayan Hususlar
Fiyatlara kiralanan araçların sınırsız kilometre kullanım hakkı, araç bakım giderleri ve kasko dahil edilmektedir.
 Köprü, otoyol ücretleri, yakıt, trafik cezaları ile ekstra ve sigortalar (Hırsızlık Sigortası, Lastik, Cam, Far), tek yön ücreti araç teslim etme ve teslim alma ücretleri, bebek koltuğu, navigasyon cihazı gibi ekstra talepler fiyatlara dahil edilmemektedir.

Ödeme Şekli- Depozit
Araç kira ücretlerinin ödenmesinde Vısa ve Mastercard kredi kartları kabul edilmektedir. Ödemeler mail order formu veya nakit depozit olarak almaktadır.

Trafik Cezaları Hakkında
Türkiye’deki trafik yasaları gereği otoyollarda en çok 120 km şehirlerarası yollarda 90 km ve şehir içlerinde ise 50 km hıza izin vermektedir.Park ederken PARK YASAĞI işaretlerine uyulması gerekmektedir.

Türkiye trafik yasalarına uyulmamasından veya kiracının kusurundan kaynaklanan hareketlere uygulanacak trafik cezaları ve yasal sorumluluklar aracı kiralayan kişiye aittir. Kiralanan araç bırakıldıktan sonra Kerem Rent A Car’a ulaşan trafik cezaları kiracıya yansıtılmaktadır ve ilgili tutar nakit olarak veya kredi kartı ( mail order ) ile kiracıdan tahsil edilmektedir.

Kiralanan araçların sürücü kusurları nedeniyle, resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içinde kabul edilmektedir.

Kerem Rent a Car Diğer Hizmetleri
İhtiyaçlar doğrultusunda Şoförlü Lüks Araç ve Transfer istekleriniz için Kerem Rent A Car’ı +90 322 248 02 27 nolu telefondan arayabilirsiniz.
 
Araç Hasar Sorumluluk Sigortası (CDW)
Kerem Rent A Car’dan kiralanan araçların kullanımı sırasında ortaya çıkabilecek hasarlar ve tüm sorumluluklar aracı kiralayan kişiye aittir. Araç hasar sorumluluk sigortası, kiracının kullanımı sonucu doğabilecek maddi zararları teminat altına alınmaktadır.

Araç Hırsızlık Sigortası (TP)
Aracı kiralayan şahıs bu sigorta ile kiraladığı aracı çalınmaya karşı teminat altına almatadır.

Lastik-Cam-Far Sigortası (HTW/LCF)
Aracı kiralayan şahıs isterse Lastik-Cam-Far Sigortası ile, kasko sigorta kapsamına girmeyen, lastik yarılması, cam, far kırılmalarından doğabilecek hasarları teminat altına alınabilmektedir.

Not :

Araç kullanımından doğabilecek hasarlar,  araç üzerinde bulunan ruhsat ,trafik seti, plaka vb gibi iç ve dış donanımlarının zarar görmesi sigorta kapsamına girmemektedir. Araç Kaza raporlarının en geç 48 saat içinde Kerem Rent A Car yetkili personeline ulaştırılması gerekmektedir.

Kiralayana ait araçlar, Türkiye’de geçerli yasalar ve sigorta mevzuatı zorunlu ve isteğe bağlı sigortalarla teminat altına alınmaktadır. Aracı kiralayan şahıs için ilave bir prim ödemesi gerektirmeyen zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası ile kazaya karışan Kerem Rent A Car  aracını kullanan sürücü haricindeki 3. şahısların tedavi giderleri ile maddi hasarları ölüm ve sakatlık giderleri kanun ile çizilmiş limitler dahilinde karşılanmaktadır.

Kerem Rent A Car  zorunlu sigortalar dışında aşağıda belirtilen sigortalar isteğe bağlı olarak aracı kiralayan şahısa Kerem Rent a Car hizmeti dahilinde sunulmaktadır. Aracı kiralayan şahıs günlük ekstra ücretlerini ödemek ve sözleşmenin ön yüzündeki kabul kutucuğunu imzalamak suretiyle bu bölümde açıklanan teminatlardan yararlanabilmektedir.

Tüm Sigortaların Geçerli Olabilmesi İçin;

Tüm trafik kanun ve kurallarına uyulması gerekmektedir,

Aracın kötü kullanılmaması ve tam kusurlu olunmaması gerekmektedir,

Araç alkollü veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılmaması gerekmektedir,

Araç yasal hız sınırlarının dışında kullanılması gerekmektedir,

Alkol ve trafik raporlarının araç yerinden oynatılmadan alınması ve en geç 48 saat içinde Kerem Rent A Car yetkili personeline ulaştırılmış olması gerekmektedir,

Sürücünün kira sözleşmesine kayıtlı olması gerekmektedir,

Aracın ehliyetsiz sürücülere kullandırılması halinde  sigortalar  geçersiz sayılacak ve aracı kiralayan şahıs  tüm hasarlardan sorumlu tutulacaktır. Ayrıca, Kerem Rent a Car  yetkililerine,  yetkili trafik ekiplerine ve yerel  kolluk kuvvetlerine yanıltıcı beyanlarda bulunmak  ve araçların  trafiğe kapalı ve yasak bölgelerde kullanılması ile  aşırı yük ve yolcu taşınması  sigortaların  kendiliğinden iptal edilmesine neden olacaktır. Araçla kaza anında en kısa zamanda; +90 532 746 05 41 - +90 322 248 02 27 numaralı acil servis telefonlarının  aranması ve bildirimde  bulunulması zorunludur.
Whatsapp Telefon