Adana oto kiralama da yaş şartı aranıyor mu?

Adana oto kiralama da yaş şartı aranıyor mu?
Herhangi bir sebeple veya seyahat amaçlı araç kiralamak istiyorsunuz ve Google üzerinden ilk çıkan siteye giriş yaptınız ve arama yapıp kiralamak istediğiniz aracı seçtiniz. Peki yaş şartınız araba kiralamaya yetiyor mu? Eğer yetmiyor ise kesinlikle hiç bir firmadan yasal olarak araç kiralama gerçekleştiremezsiniz. Bunun en büyük sebebi de artan kazalardır. Bu yüzden altını çizerek belirtiyoruz, 25 yaşını doldurmadan araç kiralama yapamıyorsunuz.

Neden yaş şartı aranıyor?

Çünkü yapılan araştırmalara göre kazaların yüzde 75 gibi büyük bir bölümünü yapan kişilerin 25 yaş altında olduğu tespit edilmiştir. Buna istinaden 25 yaşını doldurmamış kimseler araba kiralayamaz.

25 yaşı geçen herkes araç kiralayabiliyor mu?

Bunun cevabı da maalesef hayır diyebiliriz. 25 yaş şartının yanı sıra ehliyet alma tarihininde 2 yıl olması gerekmektedir. Tabiki mininmum 2 yıl olmalıdır. Daha fazla olabilir fakat kesinlikle daha az olmamalıdır. Aksi takdirde oto kiralarken sorun yaşayabilirsiniz. Kimi firmalar yaş şartını daha da arttırmaktadır. Bu firmanın kendi içindeki kuralıdır. Kerem rent a car olarak bizlerde yukarıdaki gerekliliği uygulamaktayız. Yani kesinlikle 25 yaşını doldurup 2 yıl ehliyet sahibi kişilere araç vermekteyiz.

25 yaş altı olup 2 yıl ehliyetli olan kişi kiralayabilir mi?

Bunun cevabı net bir şekilde hayır diyemeyiz. Çünkü isteyen oto kiralama firması bu kişilere araba verebilir. Fakat Adana firmaları içerisinde 25 yaş altına kiralama yapacak firma bir elin parmağını geçmeyecek sayıdadır diyebiliriz. Kimi şirkette bu kişilere normal fiyat üzerinden yüzde 30 gibi zamlı fiyata araç verebilmektedir. Fakat belirttiğimiz gibi kesinlikle bizler bu yaş altı gruba verememekteyiz.

Adana Oto Kiralama Rehberi şartlarımız hakkında detaylı bilgiler.
İlginizi Çekebilir
 • Stajyer ehliyetli araç kiralayabilir mi?
  Son dönemlerde yürürlüğe giren stajyer ehliyet sistemi beraberinde bir çok soru işaretini getirmiştir. Şimdilerde ise akıllara gelen stajyer ehliyetli kişi araç kiralayabilir mi sorusunu ve stajyer ehliyet detaylarını sizler için cevaplayacağız.
 • Her Şeyden Önemlisi Çocuklarınızın Güvenliği
  Eğer bir ebeveynseniz, sizin için en önemli olan çocuğunuzun sağlığı, güvenliği ve onların rahat etmesidir.
 • Adana Şoförlü Araç
  Şoförlü Araç Kiralama Hizmetinden Nasıl Yararlanılır?
 • Adana Transfer Hizmeti
  Bulunduğunuz ehirden farklı bir şehire gitmek istediğinizde sizi hava alanından alarak kalacağınız otel veya farklı yerlere güvenli ve konforlu bir şekilde ulaştıran araç veya şoförlü araçların sunduğu hizmet transfer hizmeti olarak bilinmektedir.
 • Çukurova Havalimanı Araç Kiralama
  Çukurova Havalimanı Araç Kiralama
Whatsapp Telefon